5 pomysłów na wyprawkę szkolną dla małego odkrywcy

Dzieci to mali odkrywcy. Wiedzą to rodzice nie tylko przedszkolaków, ale i dzieci zaczynających edukację szkolną. Długie listy pytań do dorosłych czy eksperymenty w kuchni i na dworze najlepiej to potwierdzają. Eksperci ze sklepu sferis.pl podpowiadają jak skompletować wyprawkę, by pielęgnować w dziecku codzienną fascynację światem.

  1. Postaw na zdrowe i kolorowe posiłki do szkoły

Przerwa na drugie śniadanie to dla wielu dzieci ogromne wyzwanie. Starcie z kanapką z żółtym serem czy szynką nie musi jednak spędzać snu z dziecięcych powiek. Wystarczy, że obok kanapki do pojemnika na śniadanie dodamy pokrojoną w paseczki marchewkę, paprykę czy ugotowanego buraka. Nawet nie wiecie jak takie kolorowe przegryzki smakują dzieciakom w szkolnej ławce, bo cieszą oko, bo są inne niż zazwyczaj. Pomagają też uczyć dzieci dzielenia się jedzeniem, poza tym – są dużo zdrowsze od słodyczy.

  1. Oglądaj z dzieckiem świat pod mikroskopem

Tylko jak? Z pomocą przyjdzie kolorowa gama mikroskopów, z którymi zabawa może być dużo bardziej wartościowa niż dziecięcy maraton po kanałach telewizyjnych z kreskówkami. A jeśli zwykła zabawa z oglądaniem mikrokosmosu przerodzi się w życiową pasję, to taki mikroskop posłuży dziecku na kolejnych etapach edukacji.

  1. Saszetki i kosmetyczki zamiast kieszeni w bluzie

Rozrzucone klocki na podłodze to często poważny cios dla stóp dorosłych. Podobnym niemiłym zaskoczeniem są dla naszych pralek kasztany czy inne skarby z jesiennych spacerów. Tak starannie zbierane do kieszeni okazy giną w bębnach naszych pralek często je uszkadzając. Aby temu zapobiec, warto dać dziecku saszetko-kosmetyczkę. Jej wesoły kształt i kolor przypomni dziecku o chowaniu skarbów w odpowiednie miejsce, a przezroczysty tył pomoże rodzicom ocenić walor edukacyjny tych zdobyczy.

  1. Ukochana pościel i przytulne oświetlenie to sposób na dobry odpoczynek dla małego odkrywcy

Dziecięcy sen jest kluczowy do zdrowego rozwoju naszych milusińskich. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi na jakość i wzornictwo dziecięcej pościeli i oświetlenia. Maluchy dużo chętniej pójdą spać, jeśli zobaczą na swoim łóżku kołdrę i poduszkę z wizerunkiem kota, psa czy ich ulubionej postaci z bajki. Podobnie jest z oświetleniem. Warto na noc zostawić w pokoju dziecka włączoną lampkę LED. Używanie tych energooszczędnych źródeł światła nie zrujnuje domowego budżetu, a z pewnością kojąco wpłynie na sen dziecka.

***

SFERIS to dynamicznie rozwijająca się specjalistyczna sieć sprzedaży detalicznej oferująca produkty elektroniki użytkowej, specjalistycznej oraz gospodarstwa domowego. Nasz zgrany zespół tworzą profesjonaliści i pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem w branży. Na rynku istniejemy już od 1998 roku. Zespół świetnie przygotowanych doradców dba o satysfakcję Klientów, oferując im nowoczesne produkty oraz pakiet udogodnień, takich jak możliwość zakupu w korzystnych ratach, leasingu, ubezpieczenie produktów, a także płatności szybkim przelewem poprzez platformę PayU oraz system transakcyjny PayPal.

Więcej informacji na: www.sferis.pl

About Mariusz pisze...