Czy bezoperacyjne leczenie żylaków to dobry wybór?

Wiele kobiet boryka się z problemem żylaków i chciałoby się ich pozbyć bez konieczności operacji, która wiązałaby się z długą rekonwalescencją. Jest na to sposób. Jaki? Dowiesz się tego, gdy przeczytasz ten artykuł.

Na czym polega zabieg?

Gdy szukamy informacji na ten temat w internecie pod hasłem ”bezoperacyjne leczenie żylaków”, dowiadujemy się, że jest możliwość przeprowadzenia stosunkowo krótkiego, ambulatoryjnego zabiegu w znieczuleniu miejscowym, trwającym od 20 do 40 minut, po którym praktycznie od razu można wrócić do domu i codziennej aktywności. Najczęściej żylaki są problemem kobiet, co nie znaczy, że mężczyźni nigdy nie mają takich problemów i nie decydują się na bezoperacyjne leczenie żylaków. Laserowe usuwanie żylaków to dobre rozwiązanie dla osób starszych, u których tradycyjna operacja wiązałaby się z komplikacjami, ale także dla ludzi młodszych, którzy są aktywni zawodowo i kilkudniowa rekonwalescencja uniemożliwiałaby im normalne życie. Oczywiście pierwszą kwestią jest zawsze wywiad z lekarzem i kompleksowe badania, po których podejmuje on decyzję dotyczącą sposobu leczenia pacjenta.

A może lepiej postawić na tabletki lub maść?

Reklamowanym sposobem na żylaki są również tabletki i maści, czyli środki farmakologiczne reklamowane w radiu, telewizji, czy internecie. Wielu ludzi, bojąc się komplikacji związanymi z zabiegami na żylaki decyduje się na ”bezpieczne” metody, właśnie takie jak stosowanie reklamowanych leków, lub ich zamienników o identycznym działaniu. W tym celu należy udać się do apteki i przeprowadzić wywiad z farmaceutą. Zawsze warto spróbować każdej metody, bo nigdy nie wiadomo, co nam pomoże – czy będą to farmaceutyki, czy operacja – wszystkiego można spróbować. Nie wszystkie problemy zdrowotne kwalifikują się do operacji, ponieważ na rynku jest wiele preparatów, które mogą nam pomóc bez konieczności zabiegów i długotrwałej rekonwalescencji, uniemożliwiającej nam normalne życie. Oczywiście wszystko zależy od tego, na co chorujemy i jaką decyzję dotyczącą sposobu leczenia trzeba będzie podjąć. Nie mniej jednak farmakologia z reguły pozwala nam pozbyć się naszych problemów i w razie potrzeby mamy prawo z tego skorzystać.

About Zuza