Brama wjazdowa a ograniczenia wynikające z przestrzeni wokół podjazdu, garażu lub wiaty

Każdy z nas, kto wybudował lub buduje dom jednorodzinny na pewnym etapie prac musi podjąć decyzję dotyczącą nie tylko odpowiedniego ogrodzenia posesji, ale również bramy wjazdowej na podwórze. Wybór nie jest łatwy, gdyż po pierwsze – najlepsi producenci, tacy jak Euro Fences dają nam bardzo szeroki wybór, po drugie – brama musi spełniać wymagania działki (jej kształtu i wielkości), a po trzecie – pasować do stylistyki domu i ogrodzenia. W każdym przypadku przede wszystkim należy kierować się komfortem użytkowania. Brama to inwestycja na lata, element, z którego będziemy korzystać codziennie.

Znaczenie kształtu i wielkości działki

Tak to już jest, że kształt i wielkość działki w mniejszym lub większym stopniu warunkują wybór bramy wjazdowej na nasze podwórze. Osoby, które dysponują naprawdę dużą powierzchnią mają oczywiście duże pole do manewru, w zasadzie pozostaje im kwestia wygody i stylistyki. Właściciele wąskich działek natomiast muszą zmierzyć się z tego typu ograniczeniami. Zawsze należy kierować się tym, że brama wjazdowa musi spełniać dwa kryteria, tzn. być bezpieczna w użytkowaniu oraz zapewniać komfort podczas wykonywania manewrów pojazdem. Polskie prawo dyktuje, że brama wjazdowa nie może być węższa niż 2,4 m. Dla pełnej wygody specjaliści polecają zaś szerokość przynajmniej 3 m.

Brama wjazdowa dla wąskich działek

Z całą pewnością dla wąskich i długich działek najlepszym rozwiązaniem są bramy dwuskrzydłowe rozwierane, dostępne na www.euro-fences.pl. Mimo, że w porównaniu do bram przesuwnych zabierają nieco więcej miejsca na podjeździe, wciąż pozostają dobrą opcją dla działek, których żaden z boków nie jest na tyle długi, by rozsunąć na nim jedno skrzydło. Dla ułatwienia można skorzystać z opcji automatyzacji i sterować otwieraniem i zamykaniem za pomocą pilota.

About Mariusz pisze...