Całoroczne atrakcje Australii – czyli lećmy spełniać marzenia!

Wiza do Australii załatwiona. Bilet kupiony! Nie pozostaje nic innego tylko planować podróż do krainy kangurów. Lecimy spełniać marzenia – cel wakacje australia ! Podróż do Australii wymaga planowania. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, jeśli chcecie, żeby Wasze wakacje w Australii były udane.

Pogoda w Australii – kiedy lecieć?

Podróż do Australii można planować o każdej porze roku. Kiedy warunki nie sprzyjają na południu to północ kraju jest wtedy atrakcyjna dla turystów. Ponadto na północnym wybrzeżu plażować można przez cały rok. Temperatura wody osiąga od 24 do 29 stopni. Jednak najkorzystniejsze warunki panują od maja do połowy października. Wtedy panuje pora sucha.
Wschodnie wybrzeże to równomierne opady i przyjemna temperatura przez cały rok. Woda w morzu jest dość chłodna od czerwca do listopada.
Południe Australii charakteryzuje się natomiast umiarkowanymi temperaturami w lecie i występowaniem zimy, jednak bez przymrozków.
Zachód lato jest ciepłe i słoneczne, zimy zaś deszczowe. Temperatura wody w okolicach Perth wynosi 20-21 stopni od grudnia do mają oraz 18-19 stopni w pozostałych miesiącach.
Należy pamiętać, że pory roku w Australii są odwrotnie niż w Europie – czyli lato to grudzień, a zima to lipiec.

Co ma do zaoferowania prawdziwa Australia?

Zamiast skupiać się na miastach, udajmy się w głąb Australii, żeby zobaczyć coś niepowtarzalnego. Właśnie tam znajdziemy i doświadczymy prawdziwą Australię. Australijska natura ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wiele razy słyszałam, że miasta, szczególnie Melbourne czy Sydney przypominają Europę. Najlepiej skupić się na kilku miejscach, które chcemy odwiedzić. Na pewno nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, co chcemy, a uwierzcie mi, Australia kryje w sobie mnóstwo pięknych miejsc. Proponuję obmyślić plan jeszcze przed przylotem i zadecydować, którą część Australii chcemy zwiedzić. Może i ‘zaliczymy’ dużo miejsc, ale czy tak naprawdę uda nam się poczuć ich klimat i zobaczyć cudowną florę i faunę?

About Mariusz pisze...