Chmura jako idealne narzędzie do pracy!

O chmurach i ich możliwościach wiemy dzisiaj całkiem sporo – szczególnie użytkownicy indywidualni polubili ten sposób przechowywania danych, jako znacznie bezpieczniejszy niż domowe dyski. Chmury znane są od kilkunastu lat, jednak praktycznie z każdym miesiącem ich funkcjonalność jest coraz większa. Obecnie chmury są często wykorzystywane również przez firmy. Jak to rozwiązanie przyczynia się do sukcesu marki?

Przechowuj dane bezpiecznie!

Chmury kojarzone są przede wszystkim jako alternatywne miejsce na przechowywanie ważnych danych, zdjęć, filmów. Praktycznie nieograniczona ilość miejsca sprawia, że wiele osób właśnie w ten sposób całkowicie odciążyło dyski domowe. Obecnie wiele firm korzysta z chmur jako miejsca na przechowywanie dokumentów. To szczególnie ważne, kiedy firma ma wiele oddziałów, a konieczność wglądu do dokumentacji występuje w każdej z nich. Firmy mogą kupować określone powierzchnie dyskowe w chmurach. W praktyce może to oznaczać… terabajty danych! Dostęp do danych firmowych z dowolnego miejsca na świecie niezbędny jest także podczas podróży służbowych czy wideokonferencji.

Korzystaj z popularnych programów bez konieczności kupowania licencji!

Jedną z największych korzyści chmur jest możliwość umieszczania w nich całych programów komputerowych i udostępnianie ich na zasadzie licencji. To obecnie bardzo popularne rozwiązanie cenione przede wszystkim przez właścicieli małych i średnich firm. Pełne wersje oprogramowania wymagają kupowania drogich licencji, które nierzadko są sporym obciążeniem dla niewielkich firm. Dzięki pracy w chmurze możliwe jest wykupienie abonamentu miesięcznego na korzystanie z interesujących nas programów. To z pewnością spore odciążenie dla firm oraz szansa na zmniejszenie wydatków.

Sprawdź ofertę konsultantów technologicznych http://sidgroup.pl/

About Mariusz pisze...