Dlaczego aktywnie spędzać czas

Obecnie większość z nas pracuje w pozycji siedzącej, wpatrując się w ekrany komputerów. W biurze spędzamy minimum osiem godzin dziennie. Naszym środkiem transportu jest przede wszystkim samochód lub komunikacja miejska. Coraz rzadziej chodzimy, zwłaszcza w dużych miastach. Tym, czego nam brakuje jest zdecydowanie ruch, aktywne spędzanie wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że w ostatnich czasach w telewizji, radiu, prasie i internecie tak dużo mówi się na ten temat.

Wybierz pływanie

Szukasz sportu idealnego dla siebie? Chcesz być aktywny o każdej porze roku? Bieganie, fitness, gry zespołowe nie sprawiają Ci radości? Być może rozwiązaniem jest nauka pływania. Ruch w wodzie niesie za sobą same pozytywy. Jest lekarstwem na wszystko – niezależnie od tego czy masz wady postawy, chcesz zrzucić zbędne kilogramy, czy też utrzymać dobrą formę. Pływanie jest jedną z najlepszych form rehabilitacji, a także sportem, który angażuje wszystkie partie naszych mięśni. Co więcej, tkanka tłuszczowa jest bardzo szybko spalana. Woda również odpręża, pozwala się zrelaksować. Jest to niezwykle istotne, biorąc pod uwagę fakt, że często towarzyszy nam stres wiążący się z życiem zawodowym, bądź osobistymi.

Nauka pływania – nie tylko dla dzieci

Bardzo często zakłada się, że na lekcje pływania zapisuje się dzieci. Nic bardziej mylnego! Dorośli, niezależnie od tego, czy potrafią utrzymać się na wodzie, czy też nie, mogą, a nawet powinni skorzystać z pomocy trenera. Tak samo jak uczymy się jazdy na snowboardzie pod okiem instruktora tak samo w przypadku pływania ważne jest by od początku przyswajać poprawną technikę oraz korygować ewentualne błędy. Dzięki nauce pływania poczujemy się w wodzie swobodnie, poprawimy naszą kondycję, a także skorygujemy wszelkie wady postawy.

Więcej informacji na stronie: www.akademiaplywakow.pl

About Mariusz pisze...