Domowe SPA dla skóry – jak zadbać o prawidłową pielęgnację?

 

Nasza skóra, szczególnie zimą jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Równie istotną kwestią jest dostarczanie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, aby nawadniać nie tylko nasze wnętrze, ale i skórę. Szczególnie ważna jest pielęgnacja skóry wrażliwej, która bardzo często jest przesuszona w okresie jesienno-zimowym. Jak zatem zadbać o prawidłową pielęgnację?

Pielęgnacja skóry wrażliwej – pierwsze kroki

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest wyzwaniem dla wielu z nas. Pierwszym krokiem we właściwej pielęgnacji będzie odpowiednie nawodnienie organizmu. Przy depilacji, która również stanowi ważny element w życiu każdej z nas, pamiętajmy o używaniu nawilżających środków, najlepiej w postaci pianki. Pielęgnacja skóry wrażliwej jest tutaj szczególnie ważna, ponieważ poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu przed depilacją, zabezpieczamy naskórek, na którym często pojawiają się podrażnienia w formie plam i krostów. Kolejnym krokiem przy właściwej pielęgnacji skóry wrażliwej będzie przede wszystkim stosowanie odpowiednich peelingów do ciała o odpowiednim pH. Dla skóry wrażliwej najlepsze będą peelingi z mikro drobinkami roślinnymi, które dzięki swojej strukturze przyczynią się do nawilżenia skóry. Najlepsze w tym przypadku będzie peeling enzymatyczny Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, których skóra jest wysuszona i skłonna do podrażnień. Martwy naskórek złuszcza się dzięki enzymom roślinnym, które rozpuszczają warstwy rogowe naskórka.

Idealny balsam do ciała – właściwa pielęgnacja skóry wrażliwej

Właściwa pielęgnacja skóry wrażliwej to również stosowanie odpowiedniego balsamu do ciała. Powinien on zawierać jak najwięcej ekstraktów roślinnych, najlepiej aloesu, który jest zbawiennym składnikiem nawilżającym.

About Mariusz pisze...