Dywan do kuchni i jadalni – jaki okaże się odpowiedni?

Dywany do kuchni przede wszystkim powinny być plamoodporne, łatwe w czyszczeniu. W pomieszczeniach tych podłoga jest bowiem wyjątkowo narażona na zachlapania i zabrudzenia. Mało tego, w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach kuchnie tworzą wspólną otwartą, dużą przestrzeń z salonem. Dwie strefy przeważnie oddzielone są stołem jadalnym z kompletem krzeseł. Pod nimi również powinien znaleźć się odporny na zbrudzenia, a zarazem elegancki dywan. Wraz ze specjalistami ze sklepu internetowego Carpetoutlet podpowiadamy, jakie modele sprawdzą się w kuchniach i jadalniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do kuchni i jadalni?

Jedno jest pewne – w miejscach, w których przygotowujemy posiłki i jemy, nie da się uniknąć zabrudzeń. Choćbyśmy się z całych sił starali w końcu i tak coś kapnie na podłogę, pokruszy się. Stąd też najlepszym wyborem do kuchni będą modele syntetyczne. Zazwyczaj wystarczy systematycznie je trzepać, zaś plamy schodzą po przetarciu za pomocą mokrej szmatki. Niektóre modele będziemy mogli nawet wyprać w pralce. Doskonale zarówno w kuchni, jak i jadalni sprawdzą się dywany ze sznurka, tzw. płaskotkane. Chodniki takie nie posiadają runa ani pętelek, są również twardsze. W związku z tym w ich włókna nie wnikają zanieczyszczenia. Poza tym, modele te są trwałe i odporne na wgniecenia. Stanowią więc najbardziej praktyczne rozwiązanie. W jadalni możemy także pozwolić sobie na dywany utkane z włókien naturalnych.

Jaki kształt i rozmiar dywanów do jadalni?

Wybierając spośród oferty www.carpetoutlet.pl dywan do jadalni, powinniśmy również pomyśleć o jego kształcie i rozmiarze. W tym przypadku obowiązują dość ścisłe reguły. Przyjmuje się, że dywan, na którym będzie stał stół wraz z krzesłami, powinien mieć taki sam kształt i proporcje, jak blat, z tą różnicą, że nieco większy. W przypadku stołów kwadratowych i prostokątnych, dywany z każdej strony mają być od nich szersze o około 100 cm. Jeśli chodzi o blaty okrągłe, promień dywanu musi być proporcjonalnie dłuższy. Chodzi o to, by podczas odsuwania krzeseł, wciąż mieściły się one na dywanie, a nie stały częściowo na gołej podłodze.

About Mariusz pisze...