Dywan i pies – czy to się może udać?

Można powiedzieć, że moda na dywany nabiera rozpędu. W sklepach, np. http://carpetforyou.pl możemy spotkać coraz więcej ich wzorów, kolorów i modeli. Jednak mając w domu ukochanego psa, nie każdy dywan jest w naszym zasięgu. Posiadając czworonoga marzenia o dywanach z długim włosiem czy w kolorze białym właśnie w sferze marzeń powinny pozostać. Jakie zatem modele będą odpowiednie?

Kolorystyka i wzornictwo

Najlepiej byłoby dobrać dywan w kolorze sierści naszego psa. Jednak wiadomym jest, że nie zawsze taki nam pasuje do wnętrza. W przypadku psów doskonale sprawdzają się dywany w odcieniach beżu i szarości, gdyż sierść jest na nich mało widoczna. Egzamin zdają również dywany wzorzyste, które obecnie są bardzo modne. Dywany udające dzieła sztuki będą doskonałe! Złym pomysłem są natomiast zupełnie gładkie i bardzo jasne modele.

Krótkie runo

Jeśli posiadamy czworonoga ważne są nie tylko odpowiednie kolory i wzory, ale też wysokość runa. Mając do wyboru puszysty dywan shaggy i naturalny czy syntetyczny dywan z włosem krótkim, zdecydowanie lepiej postawić na ten drugi. Dlaczego? Szybciej go odkurzymy i nie będziemy musieli go tak często trzepać. Warto zwrócić również uwagę na to, by runo było miękkie, gdyż znacznie łatwiej zebrać z niego sierść, np. przy pomocy gąbki.

Jak pozbyć się sierści z dywanu?

Najlepszym sposobem jest wytrzepanie dywanu, ale naturalnie nie robimy tego zbyt często. Kolejny sposób to dokładne odkurzanie. Jednak gdy małe włoski wbiją się w runo ciężko je usunąć odkurzaczem. Ale spokojnie – są jeszcze inne sposoby. Jednym z nich jest użycie taśmy klejącej w rolce. Wystarczy owinąć nią rękę, tak, by klejąca strona znajdowała się na zewnątrz i przejechać nią po dywanie. Dobrym rozwiązaniem jest również silikonowa szczotka, która nie niszczy włókien i dobrze radzi sobie z sierścią.

About Mariusz pisze...