Eleganckie wykończenie przestrzeni przydomowej

 

Nasz dom to nasza twierdza – coraz częściej pragniemy jednak również zadbać odpowiednio o otoczenie naszego domu. W tym celu angażujemy architektów zieleni, projektantów. Nie musimy jednak narażać się na dodatkowe koszty – dzięki odrobinie pracy i cierpliwości stworzymy estetyczne otoczenie dla naszego domu, które z pewnością będzie cieszyło nasze oczy. Od czego zacząć?

Zieleń w otoczeniu domu

Najbardziej pożądaną w otoczeniu domu jest zieleń – zadbajmy o to, aby otaczała nas zewsząd. Pierwszym krokiem jest oczywiście przygotowanie podłoża i wysianie trawy czy też rozwinięcie specjalnych rolek z nasianą trawą. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie mniej czasochłonne, jednak także i droższe. Warto także zadbać o odpowiednie kwiaty – nie musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby cieszyć oczy kwiatami w ogrodzie. Wystarczy kilka sadzonek roślin kwitnących, jak i ziół by stworzyć urokliwy zakątek w ogrodzie. 

Podjazd – wykorzystaj popularną kostkę brukową!

Kostka brukowa bez wątpienia jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań na naszych podjazdach i podwórzach. Pozwala ona na wygładzenie gruntu, jak również na stworzenie estetycznej powierzchni. Wysokiej klasy kostkę brukową znajdziemy na stronie drokan-1.pl – śląska firma prowadzi usługi budowlane Tychy, co z pewnością okaże się pomocne dla okolicznych mieszkańców. Wybierając kostkę brukową przede wszystkim skupmy się na jej powierzchni: powinna być ona delikatnie chropowata, aby w czasie jesieni i zimy nie stanowiła zagrożenia i powodowała poślizg. Kupując kostkę brukową nie zapominajmy o elementach takich jak rynny oraz krawężniki. 

Szukając interesujących metod na ułożenie kostki brukowej warto wybrać jeden z gotowych wzorów, który uzyskamy poprzez połączenie dwóch kolorów. Taki zabieg sprawi, że otoczenie domu stanie się znacznie ciekawsze!

About Mariusz pisze...