Kamera sportowa – czy warto?

Pierwsze województwa właśnie rozpoczęły ferie zimowe. Z roku na rok, coraz więcej osób spędza je w górach w Polsce, np. w Beskidach i Tatrach lub zagranicą, m.in. w Czechach, Austrii czy też we Włoszech oddając się jeździe na nartach lub snowboardzie. Jednak, ledwo zdążymy wrócić z wojaży, nim się obejrzymy znów będziemy planować urlopy, tym razem letnie. W związku ze wszystkimi wyjazdami w ciągu roku warto więc przemyśleć zakup kamerki sportowej, która pozwoli nam zachować wspomnienia i dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. A zatem, sprawdźmy czy warto i dlaczego z pewnością nie pożałujemy takiej inwestycji.

Dlaczego zwykły aparat lub smartfon nie wystarcza?

Kamera sportowa to doskonałe akcesorium podczas wyjazdów w różne zakątki świata. Niezależnie od tego, czy dysponujemy świetnym aparatem, czy po prostu nowoczesnym smartfonem, kamera sportowa pozwoli przywieźć z wakacji dużo ciekawszy materiał. Wszystko dlatego, że tego typu sprzęt dostępny w najlepszych sklepach AGD i RTV, takich jak Sferis posiada kilka unikalnych cech, których nie znajdziemy w żadnym innym urządzeniu foto i wideo.

Jakie możliwości daje nam kamera sportowa?

Przede wszystkim dobrej jakości kamery sportowe są wyposażone w obudowy podwodne, które umożliwiają pływanie, a nawet nurkowanie z kamerą. Oznacza to, że możemy zarejestrować na nich skoki do wody, spływy kajakowe oraz przepiękne rafy koralowe w egzotycznych krajach. Poza tym, kamery takie wyróżniają się niewielkimi gabarytami – bardzo małym rozmiarem i wagą. Dodatkowo, na www.sferis.pl znajdziemy także różne akcesoria do takiego sprzętu, w tym rozmaite systemy montażu, dzięki którym kamerę będziemy mogli zamocować np. na kasku, klatce piersiowej, kierownicy roweru czy też błotniku motocykla. W końcu, tym, co przemawia za kupnem kamery sportowej jest niesłychanie prosta obsługa. Aby rozpocząć nagrywanie filmu wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Według uznania możemy również eksperymentować z ustawieniami dostępnym w menu w specjalnej aplikacji mobilnej. Ale i tak nie jest to konieczne, ponieważ nawet standardowe ustawienia pozwalają uzyskać ciekawy i ładny materiał.

About Mariusz pisze...