Kask motocyklowy – jaki zapewni komfort i bezpieczeństwo?

Bezsprzecznie kask motocyklowy stanowi jeden z najważniejszych elementów garderoby każdego motocyklisty. Zazwyczaj to on decyduje o poziomie bezpieczeństwa, a także komforcie kierowcy jednośladowca. Z pewnością osoby, które mają już pewne doświadczenie w jeździe tego typu maszynami doskonale wiedzą, że nieodpowiednio dobrany kask nie tylko mógłby odbierać im przyjemność z podróżowania, ale również zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. W związku z powyższym przyjrzyjmy się ofercie centrum motocyklowego Moto Hangar, na podstawie której osądzimy, jakie elementy powinny odgrywać kluczową rolę podczas wyboru kasku motocyklowego.

Najlepsze rozwiązanie? Kask integralny

Kask integralny (full face) stanowi zwartą, jednolitą bryłę. Przy tym jest dość lekki, a także świetnie wygłusza. Ze względu na swój uniwersalizm jest najczęściej wybierany przez motocyklistów. Co ciekawe, zapewnia bezpieczeństwo i komfort zarówno podczas jazdy skuterem i klasykiem, jak i motocyklem turystycznym oraz szosowym.

Jakie rodzaje kasków integralnych możemy wyróżnić?

Kaski integralne z www.sklep.motohangar.pl dzielą się na kaski szosowe i torowe, czyli sportowe. Dwa typy różnią się między sobą kształtem, a więc i poziomem aerodynamiki. W porównaniu do kasków szosowych modele sportowe są bardziej wydłużone, co zapewnia wygodę podczas jazdy w pozycji pochylonej. Mają także nieco wyżej wbudowany wizjer, ponieważ kierowcy muszą mieć dobrą widoczność również w momencie, gdy leżą na baku. Dodatkowo kaski te posiadają zapięcie typu DD (wymagane w regulaminach zawodów sportowych). Kaski do ścigania nie mają również blendy przeciwsłonecznej, dzięki czemu są odciążone i wyciszone, zaś skorupa dobrze przylega do twarzy.

About Mariusz pisze...