Kupujemy auto marzeń – automat czy manual?

 

Przy zakupie samochodu pojawia się wiele znaków zapytania. Pierwsze wiążą się z marką i elementami wyposażenia, drugie z napędem i mocą silnika, a kolejne z wyborem skrzyni biegów. Manualna czy zautomatyzowana? Wybór nie jest prosty. Potrzebna jest dokładna analiza za i przeciw, która wiąże się bezpośrednio z indywidualnymi potrzebami każdego kierowcy. Stosunek jakości do ceny? Ręczna skrzynia biegów jest zdecydowanie mniej awaryjna, a jej ewentualna naprawa mniej dotknie nasz portfel. Zautomatyzowana skrzynia biegów stanowi namiastkę luksusu i bezpieczeństwa, zapewniając komfort podczas jazdy. Czym zatem kierować się przy wyborze idealnej skrzyni biegów?

Każda ma swoje plusy i minusy. Skrzynia manualna, to prosta konstrukcja, niski wskaźnik awaryjności oraz niewielkie koszty eksploatacji. Zautomatyzowana skrzynia biegów to wzorowy komfort użytkowania oraz brak potrzeby zwracania uwagi na biegi.

Zautomatyzowana skrzynia biegów vs manualna

Największą zmorą kierowców, którzy decydują się na wybór manualnej skrzyni biegów jest przede wszystkim konieczność używania sprzęgła, które często nie działa tak sprawnie, jakbyśmy tego oczekiwali. Wpływa to na moc silnika samochodowego, powodując jego defekty. Konieczność sterowania biegami jest bardzo kłopotliwa. Zautomatyzowana skrzynia biegów pozwala na większy komfort.

Zautomatyzowana skrzynia biegów – czy warto?

Niewątpliwie największą zaletą zautomatyzowanej skrzyni biegów jest brak potrzeby skupiania uwagi kierowców na zmianie biegów oraz nieszczęsnym dla wielu – sprzęgle. Konstrukcja zautomatyzowanej skrzyni biegów jest zaprojektowana w taki sposób, że biegi zmienia się przez automatyczne hamowanie elementów przekładni.

Zapoznaj się z szeroką ofertą akcesoriów samochodowych w hurtowni motoryzacyjnej http://www.fhkrystyna-import.pl

About Mariusz pisze...