Kiedy można spodziewać się tłumaczenia?

Każde tłumaczenie powinno być na wczoraj. Przynajmniej z punktu widzenia klienta. Ale kiedy można się go realnie spodziewać?

Typowy czas tłumaczenia

Tłumacze są w stanie przetłumaczyć od kilku do kilkunastu stron przeliczeniowych tekstu dziennie. Wszystko oczywiście zależy od ich obłożenia pracą oraz od tego, jaki tekst dostarczył klient. Zazwyczaj zwykłe dokumenty można mieć przetłumaczone w ciągu kilku dni, a niektóre dokumenty pojazdów, przy odrobinie szczęścia, nawet na poczekaniu.

Tłumaczenie ekspresowe

Niekiedy konieczne jest uzyskanie tłumaczenia w trybie naprawdę ekspresowym, ponieważ jest to pilna dokumentacja medyczna, mija czas przeznaczony na załatwienie sprawy w urzędzie lub tak się układa życie klienta. Tłumacze chętnie pomogą, ale trzeba mieć w kieszeni większe ilości gotówki, ponieważ tłumaczenie o krótszym terminie wykonania jest zawsze wyraźnie droższe. Praca w podejściu wymagającym od tłumacza rzucenia wszystkiego innego i zajęcia się zleceniem klienta to koszt o co najmniej 200% wyższy od standardowego tłumaczenia.

Wejdź na http://verbo.com.pl i zapoznaj się z ofertą profesjonalnego biura tłumaczeń

About Mariusz pisze...