Nawilżanie skóry twarzy – dlatego jest tak ważne?

 

Skóra twarzy jest niezwykle delikatna i codziennie narażona na szereg czynników, które negatywnie wpływają na jej stan. Jak skutecznie dbać o skórę, aby wyglądała ona promiennie? Czy istnieją kosmetyki, które zadbają o skórę twarzy w sposób kompleksowy?

Kremy nawilżające – podstawa pielęgnacji

Elementem, którego nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji skóry są kremy. Zadaniem kremu jest przede wszystkim nawilżenie skóry, uelastycznienie jej, jak również stworzenie na niej warstwy ochronnej – mówią specjaliści ze sklepu koreabu.pl. Dobrej jakości krem posiada również dobry skład – im mniej sztucznych substancji, tym lepiej. Warto szukać kremów z naturalnymi ekstraktami z roślin czy np. śluzu ślimaka. Elementy te znacząco wpłyną na stan naszej skóry i poprawią jej wygląd.

Jak prawidłowo stosować krem? Okazuje się, że działanie kremu możemy wzmocnić poprzez zastosowanie na umytą twarz serum.  Dzięki serum skóra jeszcze bardziej chłonąc będzie składniki odżywcze, a my szybko zauważymy różnicę w wyglądzie cery. 

Ochrona skóry twarzy

Jak to możliwe, że Azjatki mają tak jasną cerę pomimo względnie dużego nasłonecznienia w krajach, gdzie żyją? Wszystko za sprawą odpowiednich filtrów – ochrona skóry przed promieniowaniem UV jest jednym z kluczowych elementów azjatyckiej pielęgnacji. Dość powiedzieć, że słońce nie tylko przesusza naszą skórę, ale również znacząco wpływa na przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Efektem częstego wystawiania twarzy do słońca będzie nie tylko opalenizna, ale też podrażnienie. Metodą na zachowanie twarzy bez zmarszczek przez jak najdłuższy czas jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami. Ten rodzaj pielęgnacji powoli staje się normą również w Europie, gdzie kremy nawilżające posiadają wysokie filtry. 

About Mariusz pisze...