Nocleg tam gdzie chcesz? Postaw na wynajem kampera

Przed nami wakacje. Chcemy w jakiś wyjątkowy sposób spędzić ten czas, by mieć wspomnienia na całe życie. Co jednak zrobić, jeśli nie chcemy kolejny raz wybierać się do ośrodka wypoczynkowego pełnego innych turystów, a spanie zbyt blisko natury (w namiocie) wywołuje u nas nieprzyjemny dreszczyk?

Wakacje marzeń

Odpowiedzą staje się wynajem kampera – pojemy samochód-dom pomieści nie tylko nasze bagaże, ale da nam również schronienie w każdych warunkach, niezależnie od tego czy zatrzymamy się w szczerym polu, czy na zatłoczonym kampingu. Spokojnie wyśpi się w nim czteroosobowa rodzina, a mobilność pozwala na nocleg codziennie w innym miejscu.

Jakie wyposażenie mają kampery?

Oczywiście do takiej eskapady wymagane jest prawo jazdy, ale swoboda i wolność rozwiązania czyni z kampera dom, który możemy przewieźć w dowolne miejsce. Kampery wyposażone są zazwyczaj w kuchnię, łazienkę, pokój dzienny, a także sypialnię. Zbiornik wody, którą uzupełniamy na przystankach wystarcza nie tylko do picia i gotowania, ale także do wzięcia prysznica czy spłukania toalety.

A co z gotowaniem?

Gotowanie najczęściej odbywa się za pomocą płyty gazowej, ponieważ płyta elektryczna czy indukcyjna mogłaby po dłuższym gotowaniu unieruchomić samochód na dobre. Niezbędne jest bezpieczne przewożenie takiej butli i sprawdzanie szczelności jej połączeń z kuchenką.

Dom na kółkach

Podstawowe samochody nie stanowią światowej jakości komfortu podczas noclegu, jednak z pewnością wystarcza w przypadku potrzeby przespania się w trasie oraz spędzenia kilku dni w plenerze. Drogie, dobrze wyposażone pojazdy, to już praktycznie luksusowe mieszkania na kołach – w ich standardzie znajdują się telewizory, systemy audio, kuchenki mikrofalowe, a instalacja elektryczna samochodu potrafi wytrzymać dużo większe obciążenia.
Wakacje w dziczy są w naszym zasięgu niezależnie od pogody czy miejsca, do którego się wybieramy. Wynajem kampera stanowi bezpieczną i komfortową alternatywę dla biur podróży i harmonogramów wyjazdów, które obowiązywałyby nas przez cały czas urlopu. W końcu na wakacjach chcemy odpoczywać!

About Zuza