Nowoczesne rolety w naszych domach

 

Już od wielu lat w polskich domach odchodzi się od klasycznych firan i zasłon – w opinii większości dekoratorów często są one ciężkie, przytłaczają i sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie mniejsze. Znacznie chętniej stosowane i cieszące się dużą popularnością są dzisiaj rolety. Ich szeroki wybór sprawi, że pomieszczenia takie jak pokoje dzienne, sypialnie czy kuchnie zyskają w odbiorze. 

Dlaczego warto wybrać właśnie rolety?

Nowoczesne rolety okienne to propozycja do każdego wnętrza – dzięki zastosowanym materiałom oraz szerokiej gamie kolorystycznej możliwe jest idealne uzupełnienie wnętrza bez obaw o jakość produktu przez szereg lat. Firmy takie jak plissandroll.pl proponują swoim klientom szeroką gamę rolet, ale również moskitier czy rolet rzymskich, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Olbrzymią zaletą nowoczesnych rolet są materiały: tkaniny są zabezpieczone przed wnikaniem brudu, odkształceniami, uszkodzeniami mechanicznymi. Istotne jest także to, że skutecznie chroniąc przed słońcem same są odporne na promieniowanie UV. W praktyce oznacza to, że rolety nawet po wielu latach użytkowania nie stracą swojego wyjątkowego koloru. Instalacja rolet jest niezwykle prosta – nie musimy obawiać się skomplikowanych systemów. Dodatkowo rolety wewnętrzne mogą być sterowane zarówno manualnie, jak i elektrycznie!

Rolety zewnętrzne – dodatkowy poziom bezpieczeństwa

Coraz większa ilość osób, szczególnie posiadaczy domów jednorodzinnych, decyduje się na rolety zewnętrzne. Ich główną zaletą jest możliwość osłonięcia pomieszczenia w trakcie silnych upałów, kiedy ekspozycja pomieszczenia jest południowa. Istnieje jednak możliwość zakupienia rolet antywłamaniowych, które pozwolą nam czuć się bezpieczniej!

About Mariusz pisze...