Odżywka i maska do włosów – jak często stosować, jaką wybrać?

Zanieczyszczenie środowiska oraz promieniowanie słoneczne nie tylko negatywnie wpływają na naszą cerę, ale również włosy. Jeśli dodamy do tego suszenie, prostowanie, farbowanie i modelowanie przy pomocy lakierów nie ma co liczyć na to, że nasze włosy będą zdrowe. Niezależnie od tego, czy zrezygnujemy z niektórych zabiegów czy nie, musimy jeszcze włożyć pewien wysiłek w pielęgnację swojej fryzury. Niesamowicie pomocne są w tym przypadku dobrej jakości odżywki i maski do włosów. Sprawdźmy więc, po które z nich warto sięgnąć oraz jak często należy je stosować.

Jakie odżywki i maski do poszczególnych typów włosów?

Posiadaczki włosów zniszczonych, podatnych na uszkodzenia powinny regularnie stosować dostępne na www.drogerialilaroz.pl odżywki i maski o właściwościach odbudowujących/regenerujących. Z kolei osoby, których kosmyki są cienkie, delikatne muszą unikać tego typu kosmetyków, ewentualnie aplikować je od połowy długości i tylko raz na jakiś czas. W przeciwnym razie włosy będą zbyt obciążone. Z kolei idealnym produktem dla tych, których fryzura jest bardzo napuszona są odżywki i maski wygładzające, przeważnie bazujące na olejach o właściwościach nawilżających. Wreszcie, jeśli nasze włosy często się przetłuszczają należy postępować ostrożnie z wszelkiego rodzaju kosmetykami regenerującymi, ponieważ mogą one jeszcze silniej pobudzać gruczoły łojowe do wydzielania sebum. Aby uniknąć rozdwajania i wysychania końcówek, preparaty należy stosować właśnie na same końce włosów.

Jak często nakładać na włosy odżywki i maski?

Częstotliwość stosowania zarówno odżywek, jak i masek do włosów powinna zależeć od intensywności działania preparatu. Te, które składają się ze składników aktywnych o silnym działaniu wystarczy nakładać jedynie raz w miesiącu. W przypadku delikatnych preparatów dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak Drogeria Lilaróż nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgać po nie po każdym umyciu włosów.

About Mariusz pisze...