Paragwaj wycieczki

Paragwaj to kraj sąsiadujący z Brazylią, znajdujący się w samym środku Ameryki Południowej. Składa się z dwóch regionów, które podzielone są rzeką, a na jego terenie znajduje się kilka pasm górskich. Wielu turystów odwiedzających Brazylię, decyduje się również na wizytę w Paragwaju – co zatem warto tutaj zobaczyć i zwiedzić?

Odwiedzając Paragwaj, wycieczki zwykle rozpoczyna się w stolicy – Asuncion, która jest jedynym liczącym się miastem w tym kraju. Nazywane jest miastem kontrastów ze względu na przeplatanie się skrajnej biedy z nadmiernym bogactwem, a także nowoczesności z dawnymi czasami. Do największych atrakcji tego miasta należą: pałac prezydencki, rynek handlowy Mercado Quarto, Muzeum Kolonializmu Casa Viola, a także ogrody botaniczne. Asuncion tętni życiem również w nocy i słynie z licznych barów i organizowanych tam karaoke. Obierając za cel podroży Paragwaj wycieczki kierujmy również do miasta Aregua, które położone jest nad jeziorem Ypacarai zaledwie 20 kilometrów od stolicy. Niezapomnianych wrażeń może dostarczyć nam spacer tutejszą promenadą nad brzegiem jeziora, czy też wizyta w Parku Narodowym Ypacarai, gdzie znajdziemy rzadkie okazy zwierząt oraz roślin. Miasto słynie również z przepięknych wyrobów ceramicznych, które możemy nabyć za atrakcyjną cenę.

Ponadto możemy wybrać się również do niewielkiej miejscowości o nazwie Trinidad, gdzie zwiedzimy ruiny jezuickich misji, które wpisane są na listę UNESCO. W Paragwaju znajduje się także największa tama Ameryki Południowej – Itaipu, która stanowi jednocześnie drugą co do wielkości elektrownię wodną na świecie. Jeśli chcemy przeżyć niesamowitą przygodę, udajmy się do Chaco – jest to mało zaludniony obszar, na terenie którego znajduje się kilka parków narodowych, w tym Defensores del Chaco. Tutaj możemy nie tylko spotkać dzikie zwierzęta, ale również spędzić noc pod gołym niebem i wypoczywać z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Paragwaj to kraj dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek i nie boją się wyzwań. Z pewnością każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie i uczyni swój pobyt jedynym w swoim rodzaju.

About Mariusz pisze...