Piękne i zadbane dłonie

Dłonie to taka część naszego ciała, która „narażona” jest na ciągłą ekspozycję. Zasłaniamy je jedynie zimą, podczas siarczystych mrozów, kiedy wkładamy rękawiczki. Przez pozostałą część roku są one niemal zawsze widoczne. Na co dzień skupiamy się na dbaniu o figurę, promienną cerę i lśniące włosy, niejednokrotnie zapominając przy tym właśnie o pielęgnacji rąk. A jest to ogromny błąd!

Dłonie to nasza wizytówka

Często spotykamy się z takim właśnie stwierdzeniem. Nawet te osoby, które „nie pracują dłońmi”, jak np. modelki, powinne o nie dbać, by nie były zniszczone. Okres zimowy szczególnie nie sprzyja dłoniom. Ciągłe zmiany temperatury, suche powietrze, wiatr, siarczysty mróz, ale też detergenty wpływają negatywnie na wygląd i kondycję skóry. Warto wówczas regularnie stosować kremy przeznaczone do rąk, jakie oferuje np. Drogeria Lilaróż. Gładka skóra, czyste paznokcie i zadbane skórki to podstawa schludnego wyglądu. Ważne jest również, by zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak my zwracamy uwagę na dłonie innych ludzi, tak samo oni zwracają uwagę na nasze.

Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Pierwszym krokiem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Warto robić to tak często, aż czynność ta wejdzie nam w nawyk. Oprócz kremów, można też używać specjalnie przeznaczonych do tego olejków. Najlepiej nawilżać dłonie po każdym umyciu rąk oraz przed pójściem spać. Raz, dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling rąk. W warunkach domowych można użyć do tego zwykłego białego cukru, połączonego z oliwą z oliwek. Z kolei podczas prac domowych należy chronić dłonie przed chemią i detergentami, chociażby używając zwykłych lateksowych rękawiczek. Ważne jest również, by raz na jakiś czas dać odpocząć paznokciom od kolorowych lakierów.
Wejdź na www.drogerialilaroz.pl i zapoznaj się z bogatą ofertą kosmetyków naturalnych

About Mariusz pisze...