Jakie płytki ceramiczne wybrać do łazienki? 

 

Pierwsze płytki ceramiczne pojawiły się w Europie już w XI wieku i stosowano je początkowo do wykańczania pieców grzewczych. Z biegiem lat wyroby ceramiczne stawały się coraz bardziej fantazyjne i wytrzymałe, by móc stosować je do innych celów. Chociaż część osób całkowicie rezygnuje z płytek i stawia na ściany pomalowane specjalną farbą przeznaczoną do łazienek, to jednak kafle wciąż cieszą się dużą popularnością. Współcześnie płytki ceramiczne potrafią zaskakiwać rozmaitymi rozmiarami, bogatą kolorystyką i fantazyjnym wzornictwem. Czasem charakteryzują się eleganckim połyskiem, a innym razem  zachwycają matowym wykończeniem. Które rozwiązanie zatem wybrać?

Płytki ceramiczne połyskujące

Płytki ceramiczne z efektem połysku są bardzo popularne. Jak zauważa firma Krzemień, delikatne refleksy sprawiają, że przestrzeń prezentuje się lekko i wydaje się większa niż jest w rzeczywistości. Takie rozwiązanie jest uwielbiane przez osoby, których łazienki są niewielkie lub mało doświetlone. Wybierając błyszczące płytki ceramiczne trzeba wówczas brać pod uwagę, że należy zrezygnować już ze skomplikowanych motywów florystycznych czy ekstrawaganckich ozdobników. Dlatego też większość producentów pytek błyszczących stawia na czyste formy i wyważone palety barw.

 

Płytki ceramiczne matowe

Podczas, gdy płytki ceramiczne z połyskiem optycznie powiększają wnętrze i wprowadzają do nich światło, to modele matowe są kwintesencją nowoczesności. Płytki ceramiczne matowe są nie tylko idealne do łazienki, ale też doskonale sprawdzają się w innych wnętrzach – w kuchni, jadalni, salonie czy nawet sypialni. Utrzymane w subtelnej kolorystyce stwarzają przytulna aranżację. Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, iż matowe kafle lepiej będą prezentować się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. 

 

About Mariusz pisze...