Podróż samochodem we dwoje

 

Podróżowanie we dwoje to doskonały sposób na urlop czy wakacje. Dysponując własnym samochodem nie musimy przejmować się ograniczeniami, jakie stawiają przed nami państwowi przewoźnicy. Przygotowując się na podróż w góry czy nad morze warto dokonać jednak wcześniejszej inspekcji samochodu i zadbać o to, aby nasza podróż przebiegła bezpiecznie i komfortowo. Od czego zacząć?

Szybki przegląd samochodu u mechanika

Na tydzień lub dwa przed planowanym wyjazdem warto wybrać się do zaprzyjaźnionego mechanika, który sprawdzi stan podwozia, jakość działania hamulców, układ kierowniczy. Być może niezbędne będą drobne naprawy – warto skorzystać z tej opcji, aby nie doświadczyć przykrej niespodzianki daleko od domu. Samodzielnie warto sprawdzić poziom płynów w samochodzie: płynu chłodniczego, płynu do spryskiwaczy oraz poziomu oleju silnikowego. Krótka inspekcja pozwoli nam zaoszczędzić sobie wiele czasu i nerwów. 

Pakowanie – od czego zacząć?

Podróżując we dwoje nie musimy martwić się, że nie starczy w samochodzie miejsca na nasze rzeczy. Jeśli jednak wybieramy się za miasto z zamiarem jeżdżenia na rowerach warto rozważyć specjalistyczne, dedykowane stelaże na rowery – można umieszczać je na dachu samochodu lub też na tylnej klapie. Nowoczesne bagażniki rowerowe zaoferuje nam między innymi firma amos.auto.pl.  

O czym pamiętać wybierając się w nieznane?

Szukając ustronnego miejsca na odpoczynek warto przygotować się również na wypadki awaryjne. W naszych bagażnikach nie powinno zabraknąć zapasowego koła, lewarka, klucza do śrub samochodowych, kamizelek odblaskowych, koca czy latarek. Wszystko to może okazać się bardzo przydatne, jeśli poza miastem złapiemy gumę. Przedmioty te mogą okazać się również niezbędne innym podróżnikom napotkanym w drodze.

About Mariusz pisze...