Polacy coraz chętniej korzystają z prywatnej opieki medycznej

Prywatne pakiety zdrowotne gwarantujące dostęp do prywatnej opieki medycznej są coraz popularniejszym sposobem zapewnienia sobie dostępu do specjalistów i badań diagnostycznych bez kolejek. Jednym z nich jest skorzystanie z pakietu- prywatna opieka medyczna w centrach Falck, która oferuje szybki dostęp do lekarzy specjalistów i badań diagnostycznych.

W czym prywatny sektor służby zdrowia jest lepszy od publicznego?

Kolejki do lekarzy są o wiele krótsze;
Wizyta u specjalisty na ogół nie wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu;
Placówki komercyjne bywają o wiele lepiej wyposażone niż polskie przychodnie i szpitale;
Można spotkać się z opiniami, że ci sami lekarze, przyjmujący w prywatnych placówkach, traktują pacjentów bardziej przyjaźnie niż w publicznych poradniach.

Co przemawia za prywatną opieką medyczną?

Dostępność nowoczesnych technologii – medycyna należy do jednej z tych dziedzin współczesnego życia, w których dokonujący się postęp jest największy. Dzieje się tak zarówno dzięki nowo odkrywanym procesom zachodzącym w ciele człowieka, jak również dzięki postępowi technologicznemu. Rozumianych jest coraz więcej mechanizmów patofizjologicznych odpowiedzialnych za schorzenia, dostępne są nowoczesne schematy terapeutyczne. To wszystko jednak wymaga nowoczesnych technologii.

Czas oczekiwania na leczenie i zabiegi – limity zapisów do lekarzy związane są z tym, że na niektóre świadczenia w ramach NFZ pacjenci muszą po prostu czekać. Jeżeli jest to miesiąc oczekiwania na wizytę u specjalisty, a sprawa nie jest pilna, to taki czas wydawać się może nawet akceptowalny. Inaczej jest z kolei wtedy, gdy termin wizyty wyznaczany jest na przestrzeni najbliższych lat – a taka sytuacja miewa miejsce np. w poradniach endokrynologicznych.

About Mariusz pisze...