Kiedy pomoc adwokata okaże się niezbędna?

 

Współcześnie polskie sądy przepełnione są licznymi sprawami, których prowadzeniem zajmują się doświadczeni adwokaci. Każdy z nas, chociaż raz w życiu, zostanie zobowiązany do obecności w sądzie – warto wiedzieć, jak wygląda proces sądowy i czy niezbędny będzie nam adwokat. Jednymi z najczęściej prowadzonych spraw w polskich sądach są rozwody, ale również wszelkie sprawy rodzinne. 

Rozwód – sprawa dotycząca całej rodziny

Rozpad małżeństwa jest procesem długotrwałym, który zazwyczaj jest wynikiem zaniedbań obu stron. W przypadku rozwodów możliwe jest sądzenie bez orzekania o winie lub też z orzeczeniem o winie. W pierwszym przypadku małżonkowie najczęściej chcą dojść do porozumienia, dodatkowo nie ma konieczności podziału majątku. Kiedy jednak dochodzi do konieczności przyznania opieki nad dzieckiem oraz podziału majątku sprawa rozwodowa mocno się komplikuje i często niezbędna jest pomoc adwokata. Jakiego adwokata wybrać i jak przygotować się wspólnie do sprawy rozwodowej?

Idealny adwokat… czyli jaki?

Szukając adwokata najczęściej prosimy znajomych czy bliskich o polecenie konkretnego specjalisty. Warto znaleźć adwokata, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych czy konkretnie: rozwodach. Dzięki doświadczeniu adwokata możliwa stanie się walka przed sądem o określone korzyści (np. alimenty na dziecko czy na współmałżonka) – mówią pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl.

Adwokat musi przede wszystkim dokładnie zapoznać się z naszą sprawą i bezstronnie ocenić nasze szanse w sądzie. Adwokat powinien wskazać nam środki prawne i możliwości, które możemy wykorzystać w sądzie walcząc np. o opiekę nad dzieckiem). Niezwykle ważna jest współpraca z adwokatem i stosowanie się do jego porad i wskazówek. Sam adwokat ma obowiązek dbać o nasze dobre imię i interesy. 

About Mariusz pisze...