Różne rodzaje kawy

Kawa to jeden z popularniejszych napojów, po jakie sięgają ludzie na całym świecie. Dobry sklep z kawą oferuje swoim klientom gatunki kawy idealnie nadające się do przygotowania różnych rodzajów kawowego naparu. Poniżej przedstawiamy rodzaje kawy, które bez wątpienia zasługują na uwagę.

Najbardziej znane, a tym samym popularne jest oczywiście espresso. To czarna i niezwykle aromatyczna kawa, którą przyrządzać należy w ekspresie ciśnieniowym. Z uwagi na bardzo dużą moc taką kawę serwuje się w niewielkich filiżankach. Zbyt duża porcja może bowiem u niektórych osób znacznie przyspieszyć pracę serca.

Espresso macchiato to odmiana klasycznego espresso. Daje się do kawy niewielką ilość mleka. W efekcie smak kawy jest dużo łagodniejszy. Nieco złagodzona zostaje także jej moc.

Americano to espresso, w którym stosujemy podwójną ilość wody, nie zmieniając jednocześnie ilości kawy. W efekcie jest to napar dość słaby, który z pewnością zbyt mocno nas nie pobudzi. To kawa idealna dla tych, którzy lubią złagodzony smak kawy.

Wśród kobiet ogromną popularnością cieszy się cappuccino. To espresso, które zmieszane zostało ze spienionym mlekiem. Nam ten rodzaj kawy kojarzy się najczęściej z saszetkami proszku, który zalewa się wodą. Trzeba jednak wiedzieć, że z cappuccino nie ma to zbyt wiele wspólnego.

About Mariusz pisze...