Jak skutecznie dbać o przestrzeń biurową?

 

Przestrzeń biurowa, szczególnie w dużych korporacjach, jest niezwykle trudna w utrzymaniu czystości. Kiedy każdego dnia przez biuro przewijają się setki osób zarządcy budynku musza być przygotowani na regularne i częste czyszczenie pomieszczeń. Dzisiaj o higienę dbamy ze zdwojoną siłą. Z pomocą zarządcom przychodzą firmy tworzące ozonatory. 

Wspólna przestrzeń biurowa – zagrożenia

Podstawowym zagrożeniem we wspólnej przestrzeni biurowej jest bez wątpienia bród, ale również wilgoć i możliwość namnażania się grzybów i pleśni, szczególnie w klimatyzacji. Nieczyszczona klimatyzacja nie tylko negatywnie będzie wpływać na zdrowie osób pracujących w biurze, ale może także powodować uaktywnianie się reakcji alergicznych u osób cierpiących z powodu roztoczy. Czyszczenie powierzchni biurowej 1-2 razy w tygodniu może okazać się niewystarczające – i tu właśnie warto pomyśleć o ozonatorach biurowych. 

Czym są ozonatory, jak działają i czy ich użytkowanie jest bezpieczne?

Ozonatory to specjalistyczne urządzenia, których działanie polega na generowaniu cząsteczek ozonu. Zadaniem ozonatora jest neutralizowanie grzybów, drobnoustrojów, wirusów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach – mówią pracownicy firmy ozonatory.eu. Nowoczesne ozonatory przeznaczone są do oczyszczania różnorodnych przestrzeni: od hal przemysłowych, poprzez ośrodki zdrowia, aż po biura czy nawet mieszkania. Ozonowanie to również świetna opcja na czyszczenie urządzeń klimatyzacji. Dzięki regularnemu ozonowaniu klimatyzacja będzie działać bez zarzutu, a w jej wnętrzu nie będą gromadzić się drobnoustroje. Ozonowanie biur to niezwykle efektowny i skuteczny sposób na czyszczenie przestrzeni biurowej, a samo jego kupno będzie szybko zwracającą się inwestycją. 

About Mariusz pisze...