Kilka słów o środkach czystości

Łazienka to miejsce, które kojarzy się z czystością i pięknem. To przestrzeń, w której każdy spędza czas na higienie osobistej, dlatego też powinno być ono jak najbardziej przyjazne dla użytkownika. Przede wszystkim należy w nim regularnie sprzątać.

Warto też dbać o to, aby w pomieszczeniu łazienkowym, zawsze świeżo w nim pachniało. Utrzymanie ładnego aromatu można uzyskać, poprzez zastosowanie różnych środków zapachowych.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów. Zapewnią, że w łazience przez cały czas będzie unosił się świeży zapach. Bukiet zapachowy można dobrać zależnie od indywidualnych preferencji. Wybrać można także sposób, w jaki ma działać odświeżacz powietrza.

Jak wybrać odpowiednie środki zapachowe?

Niezależnie od tego, czy w mieszkaniu łazienka i toaleta mieszą się w jednym, czy w dwóch pomieszczeniach, należy zadbać o to, aby każda z tych stref posiadała odmienne środki zapachowe. Jest to istotne szczególnie w przypadku toalety, gdyż odświeżacz może pełnić również funkcję czyszczącą. Takiego rodzaju środki zapachowe umieszcza się wewnątrz muszli klozetowej.

W ofercie producentów można znaleźć zawieszki, które umieszcza się na wewnętrznym rancie miski, a także odświeżacze, w formie wyciskanych żelowych z tuby kwiatków. Mają one funkcje czyszczącą, odświeżającą i zapobiegającą osadzaniu się kamienia. Ich aplikacja jest szybka i łatwa.

Pomimo swoich funkcji czyszczących, kostki, kwiatki i inne zawieszki nie zastępują mycia toalety, które nadal należy wykonywać systematycznie. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, można w WC postawić żelowy odświeżacz stojący, który przez wiele dni, powolnie uwalnia zapach, działa około 4-6 tygodni. Żelowe środki zapachowe dostępne są również w postaci krążków, które można przykleić w wybranym miejscu.

W innych częściach łazienki można skorzystać z bardziej eleganckich środków zapachowych. Producenci oferują do wyboru nie tylko szeroką gamę zapachową, ale również dość obszerny wybór rodzaju oraz wyglądu odświeżaczy. Jedną z propozycji są buteleczki wypełnione wysokiej jakości olejkami eterycznymi z bambusowymi patyczkami. Będzie to zarówno doskonały środek zapachowy, jak i piękna ozdoba łazienki. Dostępne są w różnych pojemnikach, więc można je dobrać, tak aby pasowały do wystroju pomieszczenia. Zapach z nich uwalniany utrzymuje się od 8 do 16 tygodni, w zależności od wilgotności, temperatury powietrza i przeciągów. Butelki można uzupełniać, a patyczki wymieniać. W zależności od firmy może to być odświeżacz ze średniej półki cenowej bądź raczej luksusowej. Pomimo ich wysokiej ceny, warto się nad nimi zastanowić, gdyż są bardzo trwałe.

Środki czystości dostępne są na stronie http://generalfresh.pl – chemia profesjonalna

Kolejną z dostępnych opcji rynkowych jest odświeżacz na baterie lub elektryczny. Ich cena jest stosunkowo niska. Można je samodzielnie zaprogramować, by uwalniały zapach z określoną częstotliwością.

W łazience jako środki zapachowe mogą posłużyć także świece. Na rynku dostępnych jest wiele opcji aromatyzowanych różnymi zapachami. Można je umieścić na ładnej podstawce i zapalać według potrzeby. Podobnie jak zapachowe buteleczki posłużą również jako elegancka dekoracja. Wpłyną także dodatkowo na poczucie relaksu podczas kąpieli i stworzą romantyczny nastrój.

Dobrym pomysłem są też kadzidełka. Ich zapach utrzymuje się dosyć długo, a z racji tego, że jest intensywny, może skutecznie odświeżyć pomieszczenie.

Szybki efekt odświeżania, choć krótkotrwały zapewnią środki zapachowe w spreju. Dzięki nim szybko i łatwo usuniesz nieprzyjemne zapachy.

Można dowolnie przebierać zarówno w zapachach, jak i rodzajach środków zapachowych, a producenci wciąż wymyślają nowe sposoby, aby domy były czyste i zawsze pachnące.

About Mariusz pisze...