Sport przez 365 dni w roku – bagażnik dachowy na narty gwarancją sukcesu

 

Sprzęt narciarski ze względu na swoje wymiary jest bardzo często trudny do transportu samochodem. Przykład stanowią deski snowboardowe, które w większości przypadków – nie mieszczą się do bagażnika. Kiedy jednak uda nam się upchnąć sprzęt, automatycznie tracimy znaczną część powierzchni bagażowej, a przy tym ograniczamy miejsce pasażerom, wpływając na komfort ich podróży. Jak zatem poradzić sobie z transportem sprzętu narciarskiego? Warto zainwestować w bagażnik dachowy na narty!

Bagażnik dachowy na narty – czy warto?

Najczęściej wybieranym bagażnikiem dachowym na narty jest system wyposażony w liczne uchwyty narciarskie, które mocuje się do relingów dachowych lub popularnych belek bazowych. Taki bagażnik dachowy na narty może być wyposażony w belki identyczne z tymi, które latem wykorzystuje się do montażu uchwytów rowerowych. Coraz większą popularność, zyskują również uchwyty szczękowe, które są zbudowane z dwóch części: nieruchomej podstawy montowanej do bagażnika bazowego oraz ruchomej pokrywy, która działa jak nakrętka słoika. Ten model bagażnika dachowego na narty pozwala na przewożenie aż sześciu par nart lub desek snowboardowych. Ze względu na możliwość zanieczyszczenia sprzętu narciarskiego solą drogową, piachem czy błotem śniegowym, to rozwiązanie najlepiej sprawdzi się na krótkich trasach.

Bagażnik dachowy na narty – aspekty praktyczne

Bagażnik dachowy na narty obejmuje nie tylko załadowanie nart, które zawsze powinny być zamontowane tyłem do kierunku jazdy, ponieważ dzięki temu opory aerodynamiczne będą znacznie mniejsze. Musimy pamiętać również o tym, że oprócz pakowania sprzętu narciarskiego, zabieramy ze sobą bagaż osobisty oraz różnorodne akcesoria sportowe, przez co bardzo ważne jest prawidłowe zamocowanie i zabezpieczenie naszego ekwipunku.

Szukasz profesjonalnych bagażników samochodowych? Zapoznaj się z szeroką ofertą firmy http://www.amos.auto.pl

About Mariusz pisze...