Jak uzyskać odszkodowanie w UK

Jak uzyskać odszkodowanie w UK
Jeśli uległe wypadkowi w Wielkiej Brytanii uzyskanie odszkodowania może okazać się trudne, nawet jeśli od dawna masz podpisaną umowę z ubezpieczycielem. Przedstawiciele ubezpieczalni będą w stanie zakwestionować wszelkie dowody na to, że należy CI się odszkodowanie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Zadbaj o dokumenty

Najprostszym sposobem na ubieganie się o odszkodowanie po wypadku jest dostarczenie do ubezpieczalni kopii zgłoszenia na izbę przyjęć lub też raportu policyjnego z miejsca zdarzenia. Wiele osób, które uległy wypadkowi w miejscu pracy decyduje się na kopię wpisu z księgi wypadków w pracy. Takie rozwiązanie daje praktycznie stuprocentowa pewność, że nasza sprawa zostanie szybko rozpatrzona pozytywnie. Problemy pojawiają się w momencie, kiedy trudno jest ustalić sprawcę wypadku i niemożliwe jest ustalenie jego tożsamości. Wiele problemów będą mieć także osoby, które pracują nielegalnie – uzyskanie odszkodowania w takich sytuacjach jest trudne, ale nie niemożliwe.

Kiedy sprawa o odszkodowanie może trafić do sądu?

Sprawy takie stanowią niewielki ułamek wszystkich zgłoszeń, jednak powinniśmy mieć ich świadomość. Najczęściej proces taki jest konieczny, kiedy ubezpieczyciel uzna, że dowody są niewystarczające. Wtedy warto zatrudnić profesjonalną firmę, która będzie reprezentować nas w sądzie w walce o odszkodowanie.

Dostałeś zaniżone odszkodowanie za wypadek w Anglii? Zajrzyj na stronę http://wypadkianglia.co.uk

About Mariusz pisze...