Wszystko co warto wiedzieć o roletach rzymskich

Urządzając mieszkanie, jednym z elementów dekoracyjnych są okna. Podczas gdy przez lata królowały firany czy zazdrostki, to obecnie rolety rzymskie są coraz chętniej wybierane przez klientów salonów z firanami, np. firany.com.pl. Wykorzystywane są zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak i w kuchni. Łączone są też z rożnymi stylami aranżacyjnymi. Jednak najlepiej zdają się komponować z wnętrzami utrzymanymi w stylistyce nowoczesnej.

Funkcjonalność rolet rzymskich

Oprócz funkcji dekoracyjnej rolety rzymskie są bardzo praktyczne. Potwierdzają to zarówno pracownicy sklepów, jak i klienci. Jedną z zalet jest doskonała ochrona przed słońcem, którego promienie wpadają przez okno do naszego mieszkania. Funkcja ta doceniana jest miedzy innymi podczas oglądania telewizji w słoneczny dzień bądź podczas drzemki w południe. Z kolei nocą rolety chronią nas przed wzrokiem przechodniów, zapewniając nam swobodę we własnym mieszkaniu. Zgodnie z tym, jaki efekt chcemy uzyskać, dobieramy odpowiednie materiały. Te bardzo delikatne będą zdobiły okna, a jednocześnie nie będą zabierać cennego światła dziennego. Natomiast materiały mniej delikatne zapewnią nam prywatność.

Roleta jako akcent w aranżacji

Rolety rzymskie wcale nie muszą być gładkie czy delikatne, a dla niektórych nudne. Świetnie sprawdzają się bowiem jako element, który ożywia pomieszczenie. Poprzez dobór odpowiednich faktur, kolorów czy zdobień bardzo często sprawiają, że wnętrze nie wygląda ubogo. Można więc zdecydować się na mocniejszy kolor lub ciekawy wzór – kwiaty, pasy bądź kratę. Chętnie wykorzystywanym pomysłem są również dodatki w postaci frędzli, koralików lub pomponów. Tak proste akcenty pomagają urozmaicić roletę rzymska i sprawić, że będzie przyciągała wzrok.

About Mariusz pisze...