Winnice – posmakuj tradycyjnej kuchni

Wieczory na Teneryfie to przede wszystkim szansa na to, by poznać kulinarną stronę wyspy. Amatorzy smacznej kuchni i wina a także wspólnych śpiewów na pewno doskonale będą czuć się w jednej z sezonowych tawern. To coś na kształt rodzinnych jadłodajni, które otwierane są na 3-4 miesiące w roku w okresie od listopada do lutego. W weekendy mieszkańcy wyspy pojawiają się tam, by grać i wspólnie śpiewać ludowe piosenki.

Atrakcje dla turystów

Jeśli chodzi o nasze odwiedziny w tawernach w ten sposób będzie można życie wsypy i jej mieszkańców. Nie będzie to wyłącznie miejsce turystyczne, ale rzeczywiście miejsce spotkań wszystkich osób, które mieszkają na wyspie. To ludność, która bardzo chętnie spędza czas ze sobą, dlatego rzeczywiście warto będzie poznać ich zachowania i kulturę. Będzie to możliwe, jeśli odwiedzimy te wyjątkowe tradycyjne miejsca.

Wybierz tradycyjne jadłodajnie

Przede wszystkim warto szukać takich miejsc, które będą oznaczone literą V. To właśnie w takich tawernach proponowane będą nam tradycyjne wina, które przygotowywane są z własnych upraw. Oprócz tego są to jadłodajnie, które stawiać będą na tradycyjną kuchnię tego regionu. Właśnie w takich miejscach będzie można posmakować koźliny, młodych ziemniaków z solą, duszonej ośmiornicy, smażonego królika czy smacznej ciecierzycy a także żeberek z dodatkiem ziemniaków i kukurydzy z sosem mojo. Takie najlepsze restauracje w dużych ilościach będzie można w dolinie Orotavy i tam jak się wydaje rzeczywiście warto będzie się udać, zobaczyć to miejsce.

Zarezerwuj noclegi na Teneryfie w apartamentach http://happyapartmentstenerife.com/pl/

About Mariusz pisze...