Wybieramy tablet: co brać pod uwagę?

Wybór tabletów jest obecnie ogromny. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że znalezienie tego idealnego naprawdę nie jest proste. Poniżej podpowiadamy, co brać pod uwagę, jeśli zależy nam na zakupie tabletu idealnego.

Najważniejsze cechy

Kupując tablet, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
-ekran;
-wydajność;
-złącza;
-moduły;
-system operacyjny.

Ekran

Ogromne znaczenie ma w tym przypadku jego format. Wybierać możemy między modelami o ekranie:
-16:9;
-16:10;
-4:3.
Ten ostatni uważany jest za najbardziej standardowy. Dwa pierwsze określane są jako ekrany panoramiczne. Jeśli tablet ma nam służyć głównie do oglądania filmów, zdecydowanie lepiej postawić na format 16:9. Jeżeli natomiast zamierzamy wykorzystywać jako czytnik e-booków, lepiej zakupić tablet w formacie 4:3. Taki tablet to także dobry wybór dla osób, które chcą wykorzystywać go do gier. Jeśli chodzi o rozdzielność, to generalnie mówi się, że im jest większa, tym lepiej.

Wydajność

Im bardziej wydajny model, tym oczywiście droższy. Jeżeli tablet ma służyć jako czytnik e-booków, najbardziej wydajne, a tym samym kosztujące majątek modele niekoniecznie powinny nas interesować. Miłośnicy wymagających gier muszą jednak liczyć się z niemałym wydatkiem.
System operacyjny
Za najbardziej uniwersalne uważa się system Apple iOS. Coraz mniej osób poleca zakup tabletu z systemem Windows, który kompletnie nie sprawdza się na tych urządzeniach, gdy wykorzystujemy je głównie do gier. Wspomniany Apple iOS pozwala i na granie, i czytanie książek, i odtwarzanie filmów. Jego możliwości są więc naprawdę ogromne.

Chcesz kupić nowy tablet? Wejdź na stronę sklepu internetowego https://www.sferis.pl

About Mariusz pisze...