Wycieczki 2 w 1, czyli jak połączyć jazdę autem z wycieczką rowerową

 

Okres wakacji bardzo często kojarzy nam się z wycieczkami, piknikiem i sportowymi podbojami. Sprzyjające warunki pogodowe są motywem przewodnim dla udanego wypoczynku. Kiedy oprócz spędzania czasu na świeżym powietrzu, chcemy jednocześnie udoskonalić sportową formę, warto zabrać ze sobą rower, który doskonale pobudza wiele partii ciała do działania. Zagwozdka pojawia się w momencie przewozu roweru naszym autem. Jedną z kilku dostępnych opcji jest zakup bagażnika rowerowego na dach.

Bagażnik rowerowy na dach – najważniejsze cechy

Przewożenie rowerów na dachu jest obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów ich transportu. Popularyzacja tej metody wynika przede wszystkim z faktu, że do zorganizowania przewozu nie są wymagane duże nakłady finansowe. Bagażnik rowerowy na dach możemy bez większych problemów i nakładu czasu zamontować sami, ponieważ bagażnik rowerowy na dach nie wymaga skomplikowanej procedury, tak jak np. w przypadku platformy montowanej na haku holowniczym samochodu. Metoda przewożenia rowerów na dachu ma jednak pewne wady. Jedną z podstawowych jest fakt, że rowery umieszczone na dachu znacznie zwiększają opory powietrza, co pociąga za sobą znacznie większe zużycie paliwa.

Bagażnik rowerowy na dach – funkcjonalność czy utrapienie?

Na rynku wyposażenia motoryzacyjnego występuje coraz większa różnorodność bagażników rowerowych na dach samochodowy. Ten proponowany sposób przewozu naszego roweru jest definiowany jako wygodny, ale nie do końca bezpieczny, co zostało opisane w poprzednim akapicie. Gdy jednak już zdecydujemy się na bagażnik rowerowy na dach jako formę transportu naszego roweru, pozostaje nam tylko i wyłącznie wybór optymalnego uposażenia do celów samochodowych wycieczek.

Wejdź na stronę http://www.amos.auto.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą bagażników samochodowych

About Mariusz pisze...