Zabawa w kuchni, czyli jak zorganizować dziecku czas?

Pomoc w gotowaniu i pieczeniu to dla wielu dzieci wspaniała przygoda. Z chęcią wykonują powierzone im przez opiekuna zadania, starając się wywiązać jak najlepiej. Szczególną formą zabawy może być dekorowanie deserów. W jaki sposób zainteresować dziecko tym zajęciem i co mu zaproponować?

Najprościej – ciasteczka

Dekorowanie ciasteczek to zadanie proste i bardzo wciągające. Wystarczą odpowiednie ozdoby cukiernicze, jak kolorowe lukry z dozownikami i trochę posypek. Te ostatnie występują dziś w wielu wariantach – od klasycznych cukrowych drobinek, poprzez eleganckie perły aż do motylków i kwiatków. Samodzielnie wycięte, a potem ozdobione ciasteczka to coś, co ucieszy niejednego malca.

Małe babeczki

Babeczki nie są już tak proste w ozdabianiu, ponieważ nie stanowią płaskiej powierzchni, jak ciastka. Za to mają inną zaletę – większość z nich można przygotować naprawdę szybko i łatwo. Tutaj najlepiej sprawdzą się posypki o małych lub większych elementach – powierzchnia babeczek jest zwykle dość nierówna.

Coś dla młodego mistrza

Wreszcie zwieńczeniem starań dziecka będzie możliwość samodzielnego ozdobienia tortu. Dlaczego nie powierzyć mu wykonania szalonej aranżacji z ozdób cukierniczych na własnym torcie urodzinowym? To dodatkowa zabawa i jeszcze więcej frajdy związanej z tym szczególnym dniem.

About Mariusz pisze...