Jak zapakować produkt, czyli słów kilka o kartonach

Jeżeli chcemy zaistnieć na rynku, nieważne, lokalnym, ogólnokrajowym czy międzynarodowym, musimy włożyć sporo wysiłku w zbudowanie rozpoznawalnego wizerunku swojej firmy, jednym słowem – marki. Na to wielostopniowe, mocno rozciągnięte w czasie przedsięwzięcie składa się wiele kroków, począwszy od wymyślenia odpowiedniej nazwy, poprzez zaprojektowanie rozpoznawalnego logo, aż do właśnie opakowania. Poświęćmy dzisiaj odrobinę więcej uwagi tej ostatniej kwestii, często traktowanej po macoszemu i lekceważonej.

W poszukiwaniu idealnego opakowania

Jakie powinno być idealne opakowanie? Przede wszystkim musi współgrać ze specyfiką danego produktu oraz z wizerunkiem firmy. Możliwości jest bez liku, począwszy od plastiku, metalu, poprzez drewno aż do opakowań kartonowych. Godna uwagi jest zwłaszcza ta ostatnia opcja, ekonomiczna, trwała i lekka, a przy tym dająca projektantowi szerokie pole do popisu, czego dobitnym dowodem są dostępne tutaj amataska.pl przykładowe produkty. Aby jednak efekt końcowy był naprawdę zadowalający, potrzebny nam będzie jeszcze dobry producent opakowań kartonowych, taki, który nie tylko doradzi nam w kwestii designu, ale też perfekcyjnie i bez opóźnień wcieli w życie nasze idee. Jak takiego znaleźć? Oto najważniejsze kryteria, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę:

  • portfolio – zdjęcia dotychczas zrealizowanych projektów i ich ilość pozwolą nam ocenić doświadczenie danego producenta,
  • koszt wykonania opakowań – tutaj należy być ostrożnym, zbyt konkurencyjne ceny mogą oznaczać niskie kompetencje, dobry producent kartonów będzie się cenił,
  • szybkość wykonania i terminowość.

Ekologiczne opakowania kartonowe – strzał w dziesiątkę

W dzisiejszych czasach ekologia z powodzeniem może być określona mianem mody i filozofii życiowej. To sprawia, że coraz więcej osób wybierając się na zakupy zwraca uwagę na to, w co został zapakowany towar. Wygrywają rzecz jasna opcje przyjazne środowisku, czyli opakowania kartonowe. Tym samym decydując się na karton wpływamy na tworzenie wizerunku swojej firmy jako prośrodowiskowej, wyróżniamy się na tle ciągle dominujących plastików i zostajemy zapamiętani przez klienta, co rzecz jasna przekłada się na wzrost sprzedaży.

Ekonomia, jakość i trwałość

Na tym jednak zalety kartonów się nie kończą. Niemniej ważną sprawą jest tutaj korzystny stosunek ceny do jakości. Opakowania te są dużo tańsze od konkurencyjnych opcji wykonanych z innych materiałów, a przy tym cechują się wysoką trwałością. Są wytrzymałe, solidne i doskonale chronią zapakowany w nie produkt, co jest szczególnie ważne w przypadku delikatnych towarów, takich jak elektronika. Wreszcie, kartony są bardzo lekkie, co czyni je łatwymi i wygodnymi w eksploatacji.

About Mariusz pisze...