Zostań poszukiwaczem skarbów!

W dzieciństwie wielu z nas z pewnością marzyło o poszukiwaniu skrzyń wypełnionych złotymi monetami i innymi kosztownościami, wielkich przygodach, rejsach na pirackich statkach i odkrywaniu tego, co nieznane. Jako dorośli również możemy przeżyć przygodę i odkryć skarb, a co więcej – nie będziemy do tego potrzebować pirackiego statku. Pora na szukanie skarbów!

Gdzie wybrać się na poszukiwania?

Zacznijmy od tego, w jakich miejscach szukać. Tak naprawdę, wszędzie, gdzie występują lub występowały w przeszłości skupiska ludzkie, znajdziemy coś w ziemi. W miastach może być to utrudnione, bowiem mało jest terenów niepokrytych betonem, asfaltem czy kostką. Poza tym władze mogłyby mieć problem z kopiącymi w parkach poszukiwaczami. Lasy natomiast stanowią idealne miejsce do działań poszukiwawczych i z pewnością nawet pierwsza eskapada wystarczy, by wrócić do domu z czymś ciekawym. Jest także jeszcze jedna, coraz popularniejsza w Polsce metoda zabawy w poszukiwanie skarbów – geocaching. Różnica jest taka, że to inni zostawiają dla nas „fanty” do znalezienia – na forach internetowych fani tej formy rozrywki umieszczają wskazówki z przybliżonymi współrzędnymi geograficznymi. Potem pozostaje tylko wziąć mapę rejonu poszukiwań lub GPS – w dzisiejszych czasach dostępny w wielu smartfonach – i udać się we wskazane miejsce.

Niezbędny sprzęt każdego poszukiwacza skarbów

Nieodzownym elementem wyposażenia każdego śmiałka wyruszającego na poszukiwania jest wykrywacz metali. Urządzenia te występują w różnych konfiguracjach cenowych, jednak na początek wystarczy najprostszy. Pamiętaj też, by dodatkowo zaopatrzyć się w słuchawki. Saperka, to kolejny niezbędny atrybut. Ta mała, składana wojskowa łopatka pozwoli ci wygodnie kopać w ziemi – jest lżejsza niż szpadel i lepiej kopać nią niż rękami lub scyzorykiem. Ważną częścią ekwipunku będzie też małe siteczko do przesiewania ziemi, bowiem twój wykrywacz może „wyłapywać” sygnał nawet niewielkiego przedmiotu. Nie zapomnij także o torbie na znaleziska, bo te mogą nie zmieścić się w kieszeniach! Nie ulega wątpliwości, że każdy poszukiwacz skarbów powinien także zadbać o strój – w końcu będzie działać w terenie przy różnej pogodzie. Mocne i wytrzymałe spodnie, dobre, wygodne buty i nieprzemakalna kurtka w zanadrzu to pozycje obowiązkowe. Gdy chcesz rozpocząć przygodę z poszukiwaniem skarbów, ale nie masz gotówki, możesz odetchnąć – rozwiązaniem twoich problemów okaże się chwilówka online 24h. Te pożyczki są dobrą alternatywą np. dla kredytów i pożyczek bankowych. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze pozabankowej, odwiedź adres http://lowcachwilowek.pl/pozyczka-1500-zl-30-dni-gdzie-taka-dostane/.

About Mariusz pisze...