Na co zwracać uwagę przy wyborze pendrive’a?

Pendrive to niewielkie urządzenie, nośnik danych. Zapisywane są na nim różnego rodzaju dokument, projekty, grafiki, zdjęcia bądź pliki muzyczne i filmowe. W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osobę, która by z takiego urządzenia nie korzystała, a już na pewno kogoś, kto nigdy o nim nie słyszał. Gdy tylko pojawił się na rynku, od razu zyskał zachwyt użytkowników. Obecnie jest wiele modeli pendrive’ ów, co potwierdza chociażby bogata oferta firmy Solsen. Jednak planując zakup warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.

Pojemność

To jedno z najistotniejszych kryteriów stosowanych przez klientów podczas zakupów. Waha się ona od 1 GB do 1 TB. Do tych najczęściej wybieranych zalicza się jednak urządzenia o pojemności 8GB, 16GB lub 32GB – głównie ze względu na dobry stosunek pojemności do ceny. Wybór zawsze natomiast zależy od tego, do czego klient ma zamiar używać pamięci.

Rozmiar i estetyka

To kwestia bardzo indywidualna. Pendrive z natury jest niewielki, co dla wielu może sprawiać kłopot w jego szukaniu. Zazwyczaj zatem, osoby, którym trudno utrzymać porządek na biurku czy w aktówce wolą urządzenia nieco większe, często też o jaskrawym kolorze. Inni natomiast cenią sobie urządzenia jak najmniejsze, aby móc je zawsze mieć przy sobie – czy to w kieszeni czy portfelu. Jeśli chodzi o estetykę, to firma Solsen oferuje pendrive’ y o nietypowym kształcie, ciekawej kolorystyce czy z oryginalnymi nadrukami. Zdarza się, że wyglądają jak bransoletki, breloki, wisiorki czy karty.

Gwarancja producenta

To również ważny aspekt. Za standard uznaje się 24 miesiące gwarancji. Zdarza się także, że spora część pendrive’ ów posiada znacznie dłuższy okres gwarancyjny – nawet do 5 lat. Rzadkością natomiast są gwarancje dożywotnie.

Sprawdź ofertę gadżetów reklamowych jakie proponuje Twojej firmie http://www.solsen.pl

About Mariusz pisze...