Pensjonaty i hotele – czy ich architektura ma znaczenie?

 

Olbrzymie zainteresowanie turystyką krajową widzimy od kilku lat – wynika to nie tylko z chęci poznania kraju, ale też znacznie niższych cen względem ofert biur podróży proponujących nam zagraniczne wczasy. Wiele mówi się dzisiaj o wspieraniu lokalnego biznesu – chętnie więc korzystamy z rodzinnych pensjonatów oraz agroturystyk, które zaskakują pod każdym względem. 

Pensjonat na piątkę!

Jak rozpoznać dobry pensjonat? Zazwyczaj wybierając konkretną lokalizację i miejsce zakwaterowania kierujemy się wyłącznie ceną, opiniami wcześniejszych gości czy zdjęciami widocznymi na stronie obiektu. Warto jednak wiedzieć, że komfort naszego wypoczynku w olbrzymiej mierze zależy od samej konstrukcji i architektury budynku – przekonują pracownicy firmy ekobud.net.pl. Nowoczesne budownictwo zakłada dzisiaj oddzielenie części mieszkalnej, rekreacyjnej oraz usługowej – dzięki temu możliwe jest znaczne podniesienie komfortu gości oraz pracowników obiektu. 

W poszukiwaniu projektanta naszego pensjonatu

Chcąc zostać inwestorem i przedsiębiorcom wiele osób decyduje się na otworzenie własnego pensjonatu. Wybudowanie takiego budynku to nie lada wyzwanie – i wiedza o tym doskonale architekci. Niezwykle istotne jest przedyskutowanie z projektantem pomysłu na budynek: ile osób będzie mógł gościć, czy projekt ma zakładać przestrzeń rekreacyjną, jak wiele miejsca pozostaje na zieleń. Sam architekt musi również dopasować bryłę budynku do otoczenia. Oznacza to, że jeśli pensjonat budowany jest w okolic górskiej lub podgórskiej warto wykorzystać lokalne tradycje architektoniczne i nawiązać do kultury regionu. Takie nawiązania bez trudu połączymy z innowacjami takimi jak odnawialne źródła energii. Dzięki takim zabiegom budynek stanie się nie tylko wygodny i ciekawy wizualnie, ale i przystępny dla kieszeni inwestorów.

About Mariusz pisze...