Zabiegi pielęgnacyjne w profesjonalnych gabinetach SPA

 

Chcąc zadbać o skórę twarzy czy całego ciała warto od czasu do czasu skorzystać z usług profesjonalnych gabinetów odnowy biologicznej oraz SPA. Jakiego rodzaju zabiegi warto stosować, aby nasza skóra była promienna i młodzieńcza?

Kwasy, peelingi, masaże…

Skóra naszej twarzy każdego dnia narażona jest na negatywne czynniki, takie jak zanieczyszczenie powietrza, niskie i wysokie temperatury, ale również źle dobrane kosmetyki. Poprzez regularne zabiegi w gabinetach SPA możliwe jest przywrócenie skórze jędrności, elastyczności. Wśród chętnie stosowanych zabiegów wymienia się mikrodermabrazję, peelingi kawitacyjne, zabiegi rewitalizujące. 

Medycyna estetyczna – jakie zabiegi są obecnie najczęściej wykonywane?

Poprawianie urody poprzez zabiegi medycyny estetycznej nie są dzisiaj niczym nowym – mówi specjalista z firmy evospa.pl. Zabiegi takie mają zazwyczaj poprawić wygląd i napięcie naszej skóry twarzy. Wśród najchętniej wykorzystywanych wymienia się spłycanie zmarszczek mimicznych, jak również marionetkowych, zmarszczek palacza czy też lwiej bruzdy. W tym celu wykorzystywany jest botoks, czyli toksyna botulinowa. Zastosowanie tego preparatu powoduje upośledzenie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy mięśniami, przez co stają się one bardziej rozluźnione, a skóra gładsza. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej poprzedza zastosowanie miejscowo kremu znieczulającego. Efekty zabiegu widoczne są przez kilka miesięcy – po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. 

Zabiegiem chętnie wykorzystywanym przez panie jest zabieg modelowania ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Zabieg ten pozwala na powiększenie czerwieni ust i modelowanie ich kształtu. Kwas hialuronowy, podobnie jak botoks, zostaje usunięty z organizmu po kilku miesiącach. 

About Mariusz pisze...